Ślub plenerowy | Szymon i Miriam
Marzeniem każdej młodej pary jest ślub idealny. Możliwość wzięcia go w plenerze stwarza wiele możliwości. Ale pojawia się też zagrożenie – zależność od pogody.

Jak zaplanować ślub plenerowy? Jakie daje możliwości a jakie niesie ze sobą zagrożenia?

Naturalnie największą zaletą ślubu plenerowego jest możliwość powiedzenia sobie „tak” na łonie natury.  Tutaj możemy pójść 2 drogami.

Po pierwsze, z dala od ludzi, w pięknym, być może w rodzącym wspomnienia, miejscu. Może być to np. miejsce zaręczyn. Jednak ewentualne załamanie pogody nie pozostawia wielu możliwości wyjścia z takiej sytuacji.  Dlatego warto pomyśleć o drugim rozwiązaniu.

Ślub plenerowy można wziąć tuż przy miejscu wesela. Takie rozwiązanie daje zabezpieczenie w postaci przeniesienia ceremonii pod zadaszenie.

Na bardzo wszelki wypadek, warto przygotować ubrania na przebranie.

Będąc już zabezpieczonym na wypadek najgorszego, czyli załamania pogody, można zaplanować detale :)

 

 

 

STYL

Każdy ślub można urządzić w konkretnym stylu. Często to właśnie detale nadają ciekawy charakter wydarzenia. Obecnie często można się spotkać ze stylem Boho oraz Rustykalnym.

1)      Boho. Charakteryzuje się ogólnym luzem. Suknia młodej pani jest raczej zwiewna niż przylegająca. Dużo kwiatów. Makijaż lekki.
2)      Rustykalny.  Może nie brzmi to dobrze, ale ogólne złożenie to czerpanie z motywów wsi :) Dużo drewna. Wesele w budynku z drewna lub cegieł. Jako detale słoiki, drewniane ramki, pudełka, lampiony, sznurki czy palety.

 

DROGOWSKAZY.

Gdy już jesteśmy przy detalach, warto wspomnieć o drogowskazach. Przyjeżdżając do Urzędu Stanu Cywilnego dla gości wszystko jest jasne. W przypadku ślubów plenerowych, nie raz, miejsce ceremonii, wykładu oraz wesela są od siebie oddalone. Dlatego warto zadbać, by goście już od samego wjazdu wiedzieli gdzie się kierować. Przy okazji może być to ciekawy dodatek.

 

GODZINA

Każdy fotograf powie, że o godzinie 12:00 w pełnym słońcu aparat lepiej schować :) Wynika to z faktu, że ostre słońce wygląda źle, a delikatne bardzo ładnie.

   Poza względami czysto fotograficzno-technicznymi, ślub w południe może być bardzo uciążliwy przy pełnym słońcu. Wysokie temperatury  nie sprzyjają romantycznej atmosferze :) Nie raz 5 minut na pełnym słońcu sprawia, że człowiek ma ochotę wziąć prysznic … a przed parą młodą jeszcze cały dzień!

 

NAGŁOŚNIENIE

Organizując ślub plenerowy, trzeba wziąć pod uwagę, że urzędnik może nie być dobrze słyszany. Dlatego po naszej stronie jest zagwarantowanie odpowiedniego nagłośnienia. Dobry DJ takie posiada i nie będzie dla niego problemem rozstawienie sprzętu miejscu i na czas ceremonii. Jednak zawsze warto o takie szczegóły dopytać. Warto też tutaj wspomnieć o możliwości wynajęcia muzyków. Jeśli bardzo lubimy jakiś instrument np. skrzypce … ślub może być świetną okazją do posłuchania na żywo :)

 

FOTOGRAF

Prawdą jest, że w ładniejszych miejscach zdjęcia same z siebie są ładniejsze :)

Jednak podczas ślubu plenerowego wiele rzeczy może zaskoczyć. I słońce i jego brak może być dużym wyzwaniem do stworzenia emocjonalnego kadru.

Sprzęt, doświadczenie oraz rady względem kwestii organizacyjnych mogą okazać się bardzo przydatne :)  

 

 

 

Zobaczcie historię miłości, której nie przeszkodziła burza ani ulewa. Tutaj możecie zobaczyć, co w ostatecznym rozrachunku liczyć się najbardziej … miłość.

 

Autorem artykułu jest Magdalena Możdżeń.