Jak zorganizować wyjątkowy ślub? 6 wskazówek

Jak zorganizować wyjątkowy ślub?


6 wskazówek

Żeby powiedzieć Wam, jak moim zdaniem zorganizować ślub idealny dam przykład jak tego nie robić. Ostatnio, na jednej z grup ślubnych wypowiedziała się zmęczona przygotowaniami narzeczona. Co ją tak męczy?

„Nie tak to wszystko miało wyglądać. Wyobrażałam sobie te wszystkie przygotowania jako coś przyjemnego, realizowanie własnych wizji tego wyjątkowego dnia. Wsparcia znikąd. Nikogo o nic nie prosiliśmy, ale rodzice i jednej i drugiej strony uparli się, że będą finansować wesele. (…) Po co to, po co tamto, a te ozdoby zbędne, a świeczki ktoś zrzuci jak się napije, a po co droższe menu, skoro tańsze jest dobre, a po co sukienkę kupować (i tak za nią nie płacę), skoro szwagierka Ci może dać, a weźcie ich fotografa bo tańszy itd. (…). Gości by oczywiście naspraszała 200 zamiast 60, bo jak to nie zaprosić ciotki Zdziski z Białegostoku, którą ostatnio widziałam 20 lat temu na pogrzebie Dziadka.”

Jest wiele sposobów na to by nasz ślub był wyjątkowy.


1. Miejsce

Obecnie możemy dowolnie wybrać miejsce naszego ślubu. Dlaczego by nie zaszaleć? :) Wiąże się do z dodatkowymi kosztami, ale jak wycenić wspomnienia? :)

Powyższe zdjęcie pochodzi ze ślubu nad Morskim Okiem. )


2. Druhny

 Niektóre panny młode decydują się na pomoc innych dziewczyn. Każda może mieć inne zadanie. Czasami są to małe dziewczynki, które pomagają w ubieraniu. Innym razem dziecko (niekoniecznie dziewczynka) może podać obrączki podczas ceremoni. Jest to detal – ale bardzo sympatyczny :)


3. Zdjęcia pary młodej na sali weselnej

Ciekawym pomysłem jest wyklejeniem schodów prowadzących do sali weselnej, zdjęciami młodej pary. Można np. ułożyć zdjęcia chronologicznie od pierwszych spotkań nawet do przygotowań do wesela.


4. Zaproszeni goście

Na wesele można zaprosić gościa/gości. Czasem są to kapele góralskie, a z odpowiednią ilością szczęścia może się udać koncert ulubionego zespołu rockowego :)


5. Specjalny występ dla pani młodej/pana młodego

Jeśli masz jakąś pasję, może uda się przygotować występ dla swojej drugiej połówki? :) Takie gesty są bardzo wzruszające – a o emocje młodej pary tu chodzi. (fot. S.Kubczak)


6. Zdjęcia gości weselnych, zamiast winietek

Bardzo zabawnym pomysłem jest zrobienie winietek ze zdjęć. Zapewnia to dużo śmiechu już na początek wesela :) Zdjęcia z łatwością można pobrać z portali społecznościowych.

Dla każdego będzie wyglądał trochę inaczej. Każdy marzy o trochę czym innym. Liczy się dobra zabawa :)


Jednak najważniejsze jest pamiętać, że to wszystko dookoła jest dla Was a nie Wy dla ślubu. Goście przychodzą na wesele dla młodej pary a nie na odwrót.
Tego właśnie Wam życzę :)

Macie swoje pomysły? Wpisujecie w komentarzach! :)

* wpis z całym ślubem znad Morskiego Oka : http://tomaszmozdzen.com/kasia-i-lukasz-morskie-oko-2016/

0 comments
DODAJ KOMENTARZ

Your email is never published or shared. Required fields are marked *