FAQ – najczęściej zadawane pytania

OFERTA 2018

 

 

 • Czy fotografujesz w kościołach?

 

Nie. Fotografuję śluby cywilne oraz plenerowe.

 

 

 • Co zawiera cena za reportaż ślubny?

 

Cena za reportaż zawiera:

– Fotografowanie w zakresie wybranego pakietu,

– Zdjęcia podane autorskiej obróbce,

– 50 szt. wywołanych  zdjęć w formacie 15×21 cm.,

– Drewniany pendrive,

– Galerię internetową,

– Prezentację multimedialną.

 

Tyle w kwestiach fotograficznych. Jestem również do dyspozycji jeśli chodzi o pomoc w ustaleniu harmonogramu i masy innych rzeczy, w których możecie polegać na moim doświadczeniu.

 

 

 • Chcielibyśmy by reportaż ślubny był dłuższy niż 12 godzin…

 

12 godzin to czas fotografowania  3 pakietu. Jestem przekonany, że w tym czasie zdążę uchwycić Wasz ślub z każdej możliwej perspektywy. Zawsze jednak może zdarzyć się coś co wykracza poza nasze ramy. Opowiedzcie o planowanym ślubie – może okaże się, że dłuższy reportaż ślubny będzie konieczny w Waszym przypadku. Pomogę Wam wówczas dobrać właściwy czas fotografowania i podam ostateczną kwotę uwzględniającą cenę fotografowania za każdą dodatkową godzinę.

 

 • Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

 

Ceny podane w dziale oferta zawierają dojazd do 50 km od Bielska-Białej.

Dojeżdżam na wesela we wszystkie części kraju. Do wesel, które odbywają się ponad 50 km od Bielska doliczam koszt benzyny – 50 gr/km.

Na przykład: jeśli wesele odbywa się w Krakowie, odległość wynosi 90 km w jedną stronę. W obie strony 180 km = 90 zł kosztu dojazdu. Podobnie jest z plenerem.

 

 • Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

 

Każdy pakiet zawiera minimalną ilość zdjęć, które otrzymacie.

Pakiet 1 – 200 szt, pakiet 2 – 300 szt., pakiet 3 – 400 szt.

Jest to minimalna a nie ostateczna ilość zdjęć. Np. Jeżeli w drugim pakiecie będziecie mieli dużo atrakcji i zabaw na weselu, zrobię 350 ciekawych zdjęć, to tyle właśnie otrzymacie.

 

 • Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę ślubu?

 

Najlepiej jak najwcześniej, choć nie szybciej niż 2 lata przed ślubem.

Z datami sprawy mają się różnie. Czasem zdarza się, że są dostępne na dwa miesiące przed ślubem a czasem są już zajęte na 1,5 roku przed.

Dwa lata w przód to maksymalny czas z jakim przyjmuję zlecenia. Jeśli mam jednocześnie dwa zapytania na tę samą datę, wówczas informujemy o tym zainteresowanych. Kto podpisze umowę ten wygrywa.

 

 

 • Jak wygląda Twoja praca w dniu ślubu?

 

Najpiękniejsze zdjęcie tworzy się wtedy, gdy młoda para nie myśli o tym, że jest fotografowana. Dlatego staram się być niezauważalny, nie aranżować niczego. Szukam Waszych emocji.

Sesja ślubna

Zacznijmy może od sesji fotograficznej w dniu ślubu.

Pewnie zastanawiacie się kiedy najlepiej zrobić sesję plenerową w dniu ślubu?

Najważniejsze jest światło. „Złota godzina” to najlepszy czas na to. Jest ona zawsze godzinę przed zachodem słońca.  Na taką sesję potrzebujemy ok.30-60 minut. To wystarczający czas aby zrobić sesję w odpowiednich warunkach (złota godzina + odpowiednie miejsce).

Sesje w innym dniu.

Sesje w innym dniu organizuję w tygodniu.  Termin dostosowujemy do możliwości oraz pogody. Taka sesja zazwyczaj trwa ok. 1,5, 2 godziny i również jest ustalana na podstawie złotej godziny. Czas na zrobienie takiej sesji to 30 dni od dnia ślubu.

Co jeśli chcielibyśmy sesję później niż miesiąc po ślubie?

Z doświadczenia wiem, że najlepszy czas to pierwsze dwa tygodnie. Później urlopy się kończą,  entuzjazm młodej pary bardzo spada i emocje ślubne zaczynają opadać. Jednak w razie potrzeby jest taka możliwość.  Gdy skończę materiał z reportażu –oddaję go, rozliczamy się za tą część a później szukamy terminu. Materiał oddaję na pendrive, więc niema problemu z dograniem pleneru, który wysyłam poprzez Internet.

 

 

 • O której godzinie zaczynasz pracę podczas reportażu ślubnego?

 

W tym przypadku nie ma reguły.  Zaczynam od przygotowań u Pana Młodego lub od razu u Pani Młodej, gdy ma już robioną końcówkę makijażu i ubiera suknie oraz zakłada biżuterię. Później fotografuję pierwsze spojrzenie Pana Młodego. W tym czasie rodzina i świadkowie, którzy spędzają z Wami czas przy przygotowaniach przyzwyczajają się do naszej obecności i potem, gdy fotografujemy ich nie stresują się (nic a nic). 3 pakiet zawiera do 12 godzin fotografowania, więc zaczynam najwcześniej o godz. 10:00.

 

 • Czym różni się sesja w dniu ślubu od sesji w innym dniu?

 

Sesja w innym dniu jest dłuższa.

W dniu ślubu na zdjęcia w plenerze poświęcamy  maksymalnie godzinę, nie chcę Was porywać na dłużej bo goście weselni mogliby się pogniewać.  Tyle czasu wystarczy w zupełności by uzyskać sporą różnorodność ujęć

 

 • Zdecydowaliśmy się na wybór Ciebie jako naszego fotografa, jaki jest następny krok?

 

Bardzo mi miło.

Cieszę się, że będziemy mogli sfotografować Wasz ślub i wesele.

Rezerwacją terminu jest podpisanie umowy. Nie ma zaliczki. 50% płatności w dniu ślubu, 50% w dniu odebrania materiału.

Na tydzień przed ślubem kontaktuję się z Wami by dowiedzieć się jak wygląda zaplanowany przez Was harmonogram dnia i potwierdzić wszystkie szczegóły.

Jestem również do Waszej dyspozycji jeśli potrzebujecie naszej porady odnośnie tego jak godzinowo zaplanować Wasz dzień by było to z korzyścią dla zdjęć.

 

 • Umowa: fotografia ślubna / sesja

 

Jak wygląda podpisanie umowy na zdjęcia ślubne i sesje? Po podjęciu przez Was decyzji proszę o podanie danych potrzebnych do skonstruowania umowy, którą następnie wysyłamy do Was przez e-mail. Wystarczy odesłanie podpisanego skanu.

 

 • Czy przed podpisaniem umowy musimy zdecydować się na pakiet?

 

W umowie musimy uwzględnić któryś z pakietów.  Po podpisaniu umowy można zwiększyć pakiet.

 

 • Co jeśli w dniu ślubu nie będzie pogody na plener?

 

Jeśli zdecydujecie się na plener w dniu ślubu, to możemy dość elastycznie podejść do godziny zdjęć, uwzględniając pogodę. Jednak zawsze warto mieć przygotowane zadaszone miejsce na wypadek deszczu.  Jest też możliwość zdecydowania się w dniu ślubu na plener w innym dniu.

 

 • Chcielibyśmy zachować prywatność naszych zdjęć – czy jest to możliwe?

 

Tak, jest to możliwe. Jeden z punktów umowy jest na temat możliwości publikowania zdjęć.