FAQ – najczęściej zadawane pytania 2019

Co zawiera cena za reportaż ślubny?

 

Cena za reportaż zawiera:

– Fotografowanie w zakresie wybranego pakietu,

– Zdjęcia podane autorskiej obróbce,

– 50 szt. wywołanych  zdjęć w formacie 15×21 cm.,

– Drewniany pendrive,

– Galerię internetową,

– Prezentację multimedialną.

 

Tyle w kwestiach fotograficznych. Jestem również do dyspozycji jeśli chodzi o pomoc w ustaleniu harmonogramu i masy innych rzeczy, w których możecie polegać na moim doświadczeniu.

W cenie jest również bezpieczeństwo, które staram się zagwarantować na najwyższym poziomie. Pracuję na 2 profesjonalnych aparatach. Każdy z nich wyposażony jest w wejścia na 2 karty pamięci, dzięki czemu nawet w przypadku uszkodzenia karty pamięci, zawsze mam kopię zapasową. W przypadku uszkodzenia aparatu, zawsze mam drugi do dyspozycji.

W przypadku ślubów powyżej 100 km od Bielska-Białej, przyjeżdżam dzień wcześniej aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z dojazdem.

 

Chcielibyśmy by reportaż ślubny był dłuższy niż 12 godzin…

12 godzin to czas fotografowania  3 pakietu. Jestem przekonany, że w tym czasie zdążę uchwycić Wasz ślub z każdej możliwej perspektywy. Zawsze jednak może zdarzyć się coś co wykracza poza nasze ramy. Opowiedzcie o planowanym ślubie – może okaże się, że dłuższy reportaż ślubny będzie konieczny w Waszym przypadku. Pomogę Wam wówczas dobrać właściwy czas fotografowania i podam ostateczną kwotę uwzględniającą cenę fotografowania za każdą dodatkową godzinę.

 

 

Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

Ceny podane w dziale oferta zawierają dojazd do 50 km od Bielska-Białej.

Dojeżdżam na wesela we wszystkie części kraju. Do wesel, które odbywają się ponad 50 km od Bielska doliczam koszt benzyny – 70 gr/km.

Na przykład: jeśli wesele odbywa się w Krakowie, odległość wynosi 90 km w jedną stronę. W obie strony 180 km = 126 zł kosztu dojazdu. Podobnie jest z plenerem.

 

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Każdy pakiet zawiera minimalną ilość zdjęć, które otrzymacie.

Pakiet 1 – 200 szt, pakiet 2 – 300 szt., pakiet 3 – 400 szt.

Jest to minimalna a nie ostateczna ilość zdjęć. Np. Jeżeli w drugim pakiecie będziecie mieli dużo atrakcji i zabaw na weselu, zrobię 350 ciekawych zdjęć, to tyle właśnie otrzymacie.

 

 

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę ślubu?

Najlepiej jak najwcześniej, choć nie szybciej niż 2 lata przed ślubem.

Z datami sprawy mają się różnie. Czasem zdarza się, że są dostępne na dwa miesiące przed ślubem a czasem są już zajęte na 1,5 roku przed.

Dwa lata w przód to maksymalny czas z jakim przyjmuję zlecenia. Jeśli mam jednocześnie dwa zapytania na tę samą datę, wówczas informujemy o tym zainteresowanych. Kto podpisze umowę ten wygrywa.

 

 

Jak wygląda Twoja praca w dniu ślubu?

Najpiękniejsze zdjęcie tworzy się wtedy, gdy młoda para nie myśli o tym, że jest fotografowana. Dlatego staram się być niezauważalny, nie aranżować niczego. Szukam Waszych emocji.

Sesja ślubna

Zacznijmy może od sesji fotograficznej w dniu ślubu.

Pewnie zastanawiacie się kiedy najlepiej zrobić sesję plenerową w dniu ślubu?

Najważniejsze jest światło. „Złota godzina” to najlepszy czas na to. Jest ona zawsze godzinę przed zachodem słońca.  Na taką sesję potrzebujemy ok.30-60 minut. To wystarczający czas aby zrobić sesję w odpowiednich warunkach (złota godzina + odpowiednie miejsce).

Sesje w innym dniu.

Sesje w innym dniu organizuję w tygodniu.  Termin dostosowujemy do możliwości oraz pogody. Taka sesja zazwyczaj trwa ok. 2,3 godziny i również jest ustalana na podstawie złotej godziny. Czas na zrobienie takiej sesji to 30 dni od dnia ślubu.

Co jeśli chcielibyśmy sesję później niż miesiąc po ślubie?

Z doświadczenia wiem, że najlepszy czas to pierwsze dwa tygodnie. Później urlopy się kończą,  entuzjazm młodej pary bardzo spada i emocje ślubne zaczynają opadać. Jednak w razie potrzeby jest taka możliwość.  Gdy skończę materiał z reportażu –oddaję go, rozliczamy się za tą część a później szukamy terminu. Materiał oddaję na pendrive, więc niema problemu z dograniem pleneru, który wysyłam poprzez Internet.

 

 

O której godzinie zaczynasz pracę podczas reportażu ślubnego?

W tym przypadku nie ma reguły.  Zaczynam od przygotowań u Pana Młodego lub od razu u Pani Młodej, gdy ma już robioną końcówkę makijażu i ubiera suknie oraz zakłada biżuterię. Później fotografuję pierwsze spojrzenie Pana Młodego. W tym czasie rodzina i świadkowie, którzy spędzają z Wami czas przy przygotowaniach przyzwyczajają się do naszej obecności i potem, gdy fotografujemy ich nie stresują się (nic a nic). 3 pakiet zawiera do 12 godzin fotografowania, więc zaczynam najwcześniej o godz. 10:00.

 

 

Czym różni się sesja w dniu ślubu od sesji w innym dniu?

Sesja w innym dniu jest dłuższa.

W dniu ślubu na zdjęcia w plenerze poświęcamy  maksymalnie godzinę, nie chcę Was porywać na dłużej bo goście weselni mogliby się pogniewać.  Tyle czasu wystarczy w zupełności by uzyskać sporą różnorodność ujęć

 

 

 

 

Umowa: fotografia ślubna / sesja

Jak wygląda podpisanie umowy na zdjęcia ślubne i sesje? Po podjęciu przez Was decyzji proszę o podanie danych potrzebnych do skonstruowania umowy, którą następnie wysyłamy do Was przez e-mail. Wystarczy odesłanie podpisanego skanu.

 

 

Czy przed podpisaniem umowy musimy zdecydować się na pakiet?

W umowie musimy uwzględnić któryś z pakietów.  Po podpisaniu umowy można zwiększyć pakiet.

 

Co jeśli w dniu ślubu nie będzie pogody na plener?

Jeśli zdecydujecie się na plener w dniu ślubu, to możemy dość elastycznie podejść do godziny zdjęć, uwzględniając pogodę. Jednak zawsze warto mieć przygotowane zadaszone miejsce na wypadek deszczu.  Jest też możliwość zdecydowania się w dniu ślubu na plener w innym dniu.

 

 

Chcielibyśmy zachować prywatność naszych zdjęć – czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe. Jeden z punktów umowy jest na temat możliwości publikowania zdjęć.

 

 

Zdecydowaliśmy się na wybór Ciebie jako naszego fotografa, jaki jest następny krok?

Bardzo mi miło.

Cieszę się, że będziemy mogli sfotografować Wasz ślub i wesele.

Rezerwacją terminu jest podpisanie umowy. Nie ma zaliczki. 50% płatności w dniu ślubu, 50% w dniu odebrania materiału.

Na tydzień przed ślubem kontaktuję się z Wami by dowiedzieć się jak wygląda zaplanowany przez Was harmonogram dnia i potwierdzić wszystkie szczegóły.

Jestem również do Waszej dyspozycji jeśli potrzebujecie naszej porady odnośnie tego jak godzinowo zaplanować Wasz dzień by było to z korzyścią dla zdjęć.