Masthead header

Lekkonieostre


 Był piątkowy wieczór. Wracając z sesji plenerowej, wstąpiłem do sklepu znajdującego się na obrzeżach zagłębiowskiego miasta. Wychodząc z samochodu, zobaczyłem bar nad którym unosiły się głośne,  weekendowe już rozmowy. Miejsce to było okraszone szyldem WORLD. Dla niektórych bary i weekendowe rozrywki są całym światem. Pomyślałem, że to może być dobry temat do lekkonieostrych*.
Gdy już wróciłem, zapakowałem zakupy do samochodu, wziąłem aparat do ręki i podszedłem bliżej aby się przymierzyć.

     Pierwszy strzał, sprawdzam – trochę za ciemno. Przymierzam się do drugiego i słyszę od przechodzącego obok, starszego pana „ma pan pozwolenie? co pan z prasy?”.  Z  ogródka piwnego wydobyło się złowieszcze „eeee …” . Nacisnąłem spust po raz drugi. Aby nie pchać się w nieznane ciemności ogródka, zaprosiłem pana spod parasolki do siebie.  Wraz z nim podeszła pani.  Pokazałem na zrobionych zdjęciach, że  nie oni są moim celem. Starszy człowiek stał obok i słuchał uważnie. Po wytłumaczenie celu fotografowania, pan spod parasola stwierdził „spoko ziomek jesteś” . W sumie racja. Podsumowując tą historię, starszy, stojący ciągle obok człowiek, zapytał : „co pan, pierwszy raz jest na zagłębiu?”.

* lekkonieostre – projekt, którego tematem są drobnostki życiowe. Rozpocząłem go w lipcu. Staram się udowodnić, że do zrobienia ciekawej fotografii nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy telefon komórkowy. (zdjęcia zamieszczam na profilu instagram http://instagram.com/tomaszmozdzenfoto )

Ps. w dziale plener, znajdziecie trochę nowych zdjęć :-)

 

world_01

 

Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*

*